Domatesli Peynirli Kanape

2009-05-29 09:23:00


kanape


Domatesli Peynirli Kanape

Malzeme:
1 bayat ekmek ( ya da istediğiniz kadar)
2 yumurta
250 gr kadar beyaz peynir
maydanoz
1 domates
Margarin veya tereyağ

Yapılışı:
Ekmekleri dilimleyelim üzerlerine tereyağ veya *kalp dostu özel margarinlerden çok ince sürelim.
Rendelediğimiz beyaz peynire, maydanoz ve küçük doğranmış domates ekleyelim.Yumurtaları da kırıp karıştıralım ve ekmeklerin üzerine bolca sürelim.Fırının salamandırına (Yani üstten ısıtmalı bölüm) yerleştirip 5-7 dk .Yani üzeri kızarıncaya kadar tutalım.

Not:Çok farklı malzemelerle yapılabilir.Biz en çok peynir yumurta maydanoz karışımını yapıyoruz.Hem çocuklar da iştahsız sabah kahvaltılarında keyifle yiyecekleri bir kahvaltı ile okula gidiyor hem de bayat ekmekler değerlendirilmiş oluyor.
Pizza üzeri gibi hazırlayıp (sucuk, sosis,kaşar peyniri,salam,ketçap,kekik koyarak ama yumurta koymadan)pratik ve çabuk pizzalar da bu şekilde yapılabilir.Ben pizza isteyen çocuklarıma bunu hazırlıyorum hemen..
                                                          Afiyetle....

KalpBu sabah ,bahar sabahının o içimizi kıpır kıpır eden güzelliğini ilk kez hissettim.Karamsarlık, olumsuzluk dolu kış günleri sanki bu gün bitti ve ben ilk kez o gecikmiş baharı hissettim.

Bu, mutlu eden, güneşli ve güzel bahar sabahında balkonumda keyifle yaptığım , ailece güzel kahvaltıdan, bir aperatiften ,çocuklarımın iştahla yediği, bayıldığı kanapelerden yapıp sizinle paylaşmak istedim.

Uzun zamandır üzerime ölü toprağı serpilmişcesine ihmal ettiğim güzel ve özel hayatımı;  bu güzel bahar sonu ve yaz başı sabahının keyfini ve neşesini sizinle paylaşmak istedim.
Bloğumu ve blogcu dostlarımı da stresli ve yoğun, gergin ve sinir bozucu ama severek ( !  ) yaptığım işim yüzünden epeyce ihmal ettim.{#emotions_dlg.cheesy}
Her şeyi ve herkesi ihmal ettim.. .Sevgili ailemi bile..Kendimi bile....
Bu sabah keyifle uyandım ve ''günaydın hayat'' dedim.''Ben geldim...''Göz Kirpiyor...........
Artık hayatın tam ortasındayım..Bahar şimdi geldi bana..Gözler
baharda kır çiçekleri

Bahçemdeki bahar müjdecisi papatyalar.................

153
0
0
Yorum Yaz